Change language English Polski

Gdzie szukać pomocy?

 

Program Dziecko w Sieci

Fundacja Dzieci Niczyje od 2003 roku zajmuje się problematyką bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w Internecie.

więcej

Materiały problemowe

E-learning programu Dziecko w Sieci

Jedną z propozycji programu Dziecko w Sieci są zajęcia e-learningowe, przygotowane zarówno z myślą o dzieciach, młodzieży, jak i dorosłych. Kursy e-learning są dostępne są za pośrednictwem autorskiej platformy e-learning, wyprodukowanej przez firmę BiznesoweAplikacje.pl. Warunkiem korzystania z kursów jest rejestracja na platformie. Po zalogowaniu nauczyciel / opiekun grupy uczniów może m.in śledzić postępy w realizacji kursów przez swoich podopiecznych oraz otrzymać zaświadczenie o realizacji zajęć.

Dotychczas udostępniono:


 Kurs Poznaj bezpieczny Internet
Przeznaczony dla dzieci z klas I-III szkoły podstawowej, oparty na historii postaci z projektu Sieciaki.pl, składa się z 8 modułów, został przewidziany na trzy jednostki lekcyjne.
zobacz wersję demo

 Kurs Bezpieczna przygoda z Internetem
Przeznaczony dla uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej, oparty na historii postaci z projektu Sieciaki.pl, składa się z 7 modułów, został przewidziany na trzy jednostki lekcyjne.
zobacz wersję demo


 Kurs 3... 2... 1... Internet!
Przeznaczony dla uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej, oparty na przygodach piątki uczniów. Przez pryzmat losów bohaterów użytkownik poznaje różne formy zagrożeń związanych z Internetem. Kurs składa się z siedmiu modułów, w których prezentowane jest pięć kreskówek.
zobacz wersję demo

 Kurs Lekcja bezpieczeństwa
Przeznaczony dla uczniów w wieku 11-13 lat. Celem zajęć jest zapoznanie uczniów z zagrożeniami prywatności w sieci, pokazanie konsekwencji nierozważnych działań online, takich jak: wysyłanie i publikowanie „odważnych” zdjęć oraz lekkomyślne zamieszczanie w sieci innych treści tego typu, przyjmowanie do grona „znajomych” osób bliżej nieznanych, niewylogowywanie się z konta po zakończeniu użytkowania serwisu, udostępnianie haseł i loginów, ignorowanie ustawień prywatności w portalach społecznościowych, itp.
 Kurs Gdzie jest Mimi?
Przeznaczony dla uczniów w wieku 11-13 lat. Celem zajęć jest zapoznanie uczniów ze specyfiką cyberprzemocy, pokazanie jej możliwych konsekwencji (zarówno dla ofiar, jak i sprawców) oraz prezentacja metod rozwiązywania sytuacji związanych z cyberprzemocą.

 Kurs Znajomi-nieznajomi.pl
Przeznaczony dla uczniów z klas I-III gimnazjum, dotyczy serwisów społecznościowych i związanych z nimi zagrożeń. Gimnazjaliści wcielają się w rolę administratora portalu i rozwiązują problemy jego użytkowników. Szkolenie składa się z 11 modułów i zostało przewidziane na trzy jednostki lekcyjne.
zobacz wersję demo

 Kurs W Sieci
Przeznaczony dla uczniów klas II-III gimnazjum i I-II szkół ponadgimnazjalnych. Składa się z 2 modułów, w których młodzież zapozna się z dwoma powszechnie występującymi zagrożeniami: niebezpiecznymi kontaktami z osobami poznanymi w sieci oraz cyberprzemocą. Przejdź na platformę e-learningową.

 Kurs dla profesjonalistów
Poświęcony bezpieczeństwu dzieci i młodzieży w Internecie. Materiał skierowany jest do nauczycieli i innych profesjonalistów pracujących z dziećmi. Składa się z 18 modułów i trwa około 80 minut. Zadaniem użytkownika kursu jest przejście wszystkich modułów i poprawne rozwiązanie testu końcowego, co pozwala na wygenerowanie zaświadczenia o ukończeniu kursu.
  Przed zalogowaniem się do platformy warto zapoznać się z instrukcjami. W przypadku problemów prosimy o zapoznanie się z listą najczęściej zadawanych pytań. Jeśli nie znaleźli tam Państwo rozwiązania swojego problemu, prosimy o maila: pomoc.elearning@dzieckowsieci.pl

 

Kurs "Dziecko w Sieci" stanowiący kompendium wiedzy o bezpieczeństwie dzieci i młodziezy w Internecie, dostępny jest również online. proponujemy Państwu dwie wersje: dla profesjonalistów i dla rodziców. Ta forma dostępu do kursu nie pozwala jednak na uzyskanie certyfikatu ukończenia.

Kurs dla profesjonalistów
Materiał skierowany jest do nauczycieli i innych profesjonalistów pracujących z dziećmi. Składa się z 16 modułów.

Zainteresowanym proponujemy również kurs dostępny offline. Pobrany na lokalny dysk plik (samorozpakowujące się archiwum EXE, 706 MB) należy wypakować do wybranego katalogu. 

Kurs dla rodziców/opiekunów
Jest złożony z 13 modułów